Warning: Undefined variable $ub in /usr/home/cinephile/domains/elokwentni.pl/public_html/wp-content/plugins/advanced-page-visit-counter/public/class-advanced-page-visit-counter-public.php on line 148 Warning: Undefined variable $ub in /usr/home/cinephile/domains/elokwentni.pl/public_html/wp-content/plugins/advanced-page-visit-counter/public/class-advanced-page-visit-counter-public.php on line 160 FAQ – ELOkwentni

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego zajęcia grupowe?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy warto wybrać zajęcia grupowe, czy lepsze są indywidualne korepetycje. Naszym zdaniem w przypadku angielskiego zajęcia grupowe sprawdzają się najlepiej. Dlaczego? Bo w grupie rówieśników łatwiej przełamać barierę językową, można ze sobą rywalizować w grach i się zaprzyjaźnić. W grupie jest zdecydowanie weselej. Oczywiście zajęcia grupowe powinny też gwarantować indywidualne podejście, stąd nasze grupy są bardzo kameralne.

Jak liczne są grupy?

Żeby grupa mogła wystartować musimy zebrać co najmniej 3 osoby online lub 4 stacjonarnie. Maksymalna liczebność grupy online to 6 osób, a stacjonarnej 8. Wynika to z faktu, że w przypadku nauki online trudniej jest poświęcić odpowiednią ilość uwagi więcej niż szóstce dzieci na raz, co w kontakcie na żywo przychodzi z łatwością.

Stacjonarnie czy online?

Nasze zajęcia prowadzimy stacjonarnie w Krakowie, a dzięki opcji online - w całej Polsce, a nawet na świecie. 😉 To, którą opcję warto wybrać jest kwestią indywidualną. Jeśli nie masz czasu na odwożenie dziecka na zajęcia lub jest ono introwertykiem, wtedy zajęcia online w zaciszu domu będą dobrym rozwiązaniem. Jeśli Twoje dziecko lubi kontakt z rówieśnikami, a nauka online je rozprasza, wtedy warto wybrać zajęcia stacjonarne.

Czy muszę kupować książkę?

Nie korzystamy z tradycyjnych podręczników, bo to w końcu nie szkoła. 😉 Na zajęciach konwersacyjnych podstawą pracy są przygotowane przez nas multimedialne prezentacje uzupełniane o interaktywne zadania i quizy. W przypadku zajęć przygotowujących do Egzaminu Ósmoklasisty korzystamy natomiast z papierowego zbioru arkuszy egzaminacyjnych wydawnictwa Greg, które można kupić dosłownie za kilka złotych.

Jak wyglądają typowe zajęcia?

Każde zajęcia mają swój scenariusz i temat. Rozpoczynamy od przypomnienia zagadnień z poprzedniej lekcji, a następnie z pomocą fiszek wprowadzamy nowe słówka. Potem czas na kilka zadań i krótką dyskusję po angielsku na zadane pytania. Każdy uczeń musi odezwać się chociaż raz w trakcie lekcji, bo imię każdego znajduje się na naszym... kole tortury. Na koniec zajęć interaktywny quiz podsumowujący wiedzę, w którym uczniowie rywalizują z pozostałymi.

Czy na lekcjach online wymagane są kamerki?

Tak i bardzo nam na nich zależy. Żeby zbudować odpowiednią relację z uczniem nauczyciel musi go widzieć i słyszeć. Kamera pozwala również dzieciom się zdyscyplinować, być cały czas przy biurku i nie zajmować czymś innym. Jeśli dziecko bardzo nie chce się pokazywać może ustawić kamerę tylko na swoje oczy lub na biurko z klawiaturą. Kamera przyda się też podczas naszych gier i wyzwań.

W jaki sposób będę płacić za lekcje?

Płatność za zajęcia może odbywać się w formie miesięcznej, semestralnej lub za cały rok z góry. W przypadku płatności miesięcznej za każdy miesiąc płaci się z góry do 10-tego dnia tego miesiąca.

Co z zajęciami, na których nie było mojego dziecka?

W przypadku zajęć online możemy zaoferować nagranie z lekcji, dzięki czemu dziecko będzie dokładnie wiedziało, co się działo. Z zajęć stacjonarnych przygotujemy odpowiedni opis tego, co przerabialiśmy. Jeśli nieobecność będzie usprawiedliwiona i zgłoszona wcześniej, będzie mogła być odrobiona w któryś dzień, gdy zbierze się kilka osób.

Co w przypadku nieobecności nauczyciela?

Jeśli zajęcia zostaną odwołane z naszej winy będziemy się starali odrobić je w innym terminie. Jeśli jednak nie uda się znaleźć dogodnego terminu dla wszystkich uczniów to zwrócimy za te zajęcia pieniądze.

W jaki sposób mogę zrezygnować z zajęć?

Mamy nadzieję, że tak się nie stanie. Jeśli jednak z jakichś przyczyn zdecydujesz się zrezygnować z zajęć możesz to zrobić w dowolnym momencie, składając wypowiedzenie. Obowiązuje 30-dniowy okres wypowiedzenia ze skutkiem na koniec następnego miesiąca. To oznacza, że przy rezygnacji np. w październiku uczeń może nadal uczęszczać na zajęcia do końca listopada.

Ile trwa jedna lekcja?

Szkolne 45 minut to trochę za mało, by przeprowadzić zajęcia, w których dzieci mają czas na interakcję, odpowiadanie na pytania i powtórzenie materiału z poprzedniej lekcji. Nasze zajęcia trwają 60 minut, a w przypadku intensywnego kursu do Egzaminu Ósmoklasisty nawet 90 minut. Zajęcia są jednak tak skonstruowane, że mijają uczniom bardzo szybko. W środku każdych zajęć mamy też 3 minutowy Brain Break, czyli przerwę dla mózgu. Wtedy słuchamy muzyki, tańczymy, ruszamy się i nabieramy energii na drugą połowę zajęć.